Najel Mydło z Aleppo Kadzidłowe w kształcie, 25 g Wytwarzane na bazie oliwy z oliwek z dodatkiem oleju laurowego, nie powoduje alergii, używane regularnie łagodzi wysuszenia skóry. Bez barwników, nie perfumowane, bez oleju palmowego i konserwantów. …
Dezodorant i antyperspirant to kosmetyki, po które sięgamy zwłaszcza (choć nie tylko) latem. Dzieje się tak, ponieważ pocenie się odbiera nam pewność siebie i sprawia spory dyskomfort. Dodatkowo wymaga częstej zmiany odzieży a także skrupulatnej higieny. Na początek jednak zacznijmy od tego, że to co potocznie nazywamy dezodorantem nie zawsze nim jest. Niektóre dezodoranty nie tylko maskują nieprzyjemny zapach potu, ale pomagają również zmniejszyć ilość wydzielanego potu. I te specyfiki są tak naprawdę antyperspirantami. Różnica niby niewielka, a jednak zasadnicza. Zatem dezodorant maskuje zapach potu, a antyperspirant może pięknie pachnieć, ale jego działaniem najważniejszym jest znaczne zmniejszenie pocenia się.
Dezodoranty składają się głównie z alkoholu oraz substancji zapachowych, czasem dodatkowo antybakteryjnych. Zawarte w dezodorancie związki chemiczne mają za zadanie zmniejszać ilość bakterii na skórze i zapobiegać jego rozkładowi, w ten sposób przeciwdziałając powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Jak już ustaliliśmy, nie wpływają one jednak na intensywność pocenia się. Ich działanie jest delikatne i krótkotrwałe.
Jak używać dezodorantu?
Używanie dezodorantu nie wymaga przestrzegania wielu skomplikowanych zasad. Przed użyciem należy nim po prostu wstrząsnąć. Kolejnym krokiem jest skierowanie dyszy dezodorantu w kierunku naszego ciała i wykonanie psiknięcia. Warto pamiętać, że odległość, z jakiej "psikamy" dezodorantem powinna wynosić minimum 15 cm. Najlepiej wykonać dwa psiknięcia — więcej zazwyczaj nie jest potrzebne. Dobrze byłoby również aby zapach dezodorantu był identyczny lub mocno dopasowany z zapachem perfum, których używamy na co dzień.